توصیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به مراکز و سازمانهای دولتی و خصوصی جهت تست نفوذ سامانه های اینترنتی خود
تاریخ انتشار : 1397/7/14
بازدید : 160
زمان انتشار : 09:53:00

ه گزارش روابط عمومی مرکز آمار وفناوری اطلاعات معاون  رییس قوه قضاییه ور ییس مرکز آمار وفناوری اطلاعات ، در گفتگوی خبری در خصوص آزمون نفوذ سامانه ها و پایگاه های کلیه سازمانها و ارگانها، نکاتی را مطرح نمودند. ایشان با توجه به احتمال هک شدن سامانه های اینترنتی  به همه مدیران سازمانها و نهادها توصیه کردند که از امنیت پایگاه های مورد استفاده خود مطمئن شوند.  شهریاری اضافه کرد با توجه به ظرفیتی که به تائید این مرکز رسیده است از بستر محصولات امنیت داخلی، مانند کلاه سفید که جهت تست نفوذ و باگهای امنیتی طراحی شده است، کمک بگیرند.

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: یکی از مهمترین عوامل موفقیت یک کسب و کار حفظ امنیت اطلاعات و کاهش ریسک‌های امنیتی است. سامانه کلاه سفید بستری  فراهم می‌آورد تا با حداقل هزینه، آسیب‌پذیری‌های سامانه ها، کشف و برطرف گردد.

او افزود سامانه کلاه سفید به نوعی طراحی شده که جوانان مستعد برای کشف باگهای امنیتی که اصطلاحاٌ به آنان هکرهای سفید گفته می شود، ثبت نام کنند و در مسابقه هایی که از سوی این سامانه جهت کشف باگ پایگاه های مورد نظر صورت می گیرد، شرکت کنند و در صورت یافتن باگ، آن را اطلاع رسانی و در نهایت با همکاری داوران انتخابی از مرکز آپا دانشگاه صنعتی امیر کبیر ، مهمترین باگها شناسایی و برگزیده می شوند و جوایزی به آنان اعطا می شود.

گفتنی است هکرهای سفید و نیز سازمانهای درخواست کننده برای بررسی امنیتی پایگاه های خود می توانند جهت ثبت نام به نشانی  kolahsefid.org که برای این فعالیت دارای مجوز رسمی از مقامات ذی صلاح است، مراجعه نمایند.

لینک خبر در سایت مرکز آمار  و فناوری اطلاعات قوه قضائیه

ارسال نظر